torby bawelniano skorzane

Jaka torba na laptopa: plecak czy skórzana torba na ramię?

Posted by admin 16/12/2019 0 Comment(s)

Gdybym jakieś sto lat temu, powiedział moim kumplom, że pracuję w kawiarni, mogliby zrozumieć, że jestem kelnerem lub ekspresem do kawy, jednak wraz z pojawieniem się laptopów zdecydowanie tak już nie jest. Te małe komputery pozwoliły namprzeniesienie miejsca pracy z monotonnego open space do niemal każdego miejsca, w którym możemy znaleźć spokój i ukojenie, a tym samym pracować wydajniej. Ten cudowny wynalazek, który pomaga nam na wszystkich etapach życia, stał się symbolem niezależności i wolności dlatego warto z nich korzystać i nie bać się nosić go wszędzie. I tu dochodzimy do kwestii kluczowej - w czym nosić, bo przecież nie w rękach. Jaką torbę na laptopa wybrać, aby była zarówno praktyczna, trwała, jak i stylowa? Pomożemy ci przejść przez tę "katorgę".

uniwersalna skórzana torba na laptopa

Jedną z głównych rozterek przed jaką możesz stanąć będzie: plecak czty torba na ramię? Rzecz w tym, że w pewnych sytuacjach wybór pierwszego może być lepszy niż drugiego i na odwrót. Plecak do noszenia laptopa ma sens biorąc pod uwagę względy zdrowotne - lepszy rozkład masy nie wpływa na ból ramion, jedna zbyt ciężki może juz wywołać ból pleców z czasem prowadząc do poważniejszych schorzeń i wady postawy. Noszenie laptopa w torbie na ramieniu może byc mniej komfortowe, jednak z drugiej strony wydaje się bardziej bezpieczny, gdyż mając go pod ręką możemy go lepiej chronić np.: przed uderzeniem.

 

Jest jednak coś co usuwa w cień wszystkie dylematy: upodobanie. Jedni po prostu lubią plecaki, inni po prostu wolą torbę na ramię a w końcu "de gustibus non est disputandum" a skoro tak, przejdżmy dalej - do materiału. Z czego powinna być wykonany dobry plecak lub torba na laptopa? Tu upodobania co prawda nadal odgrywaja nie małą rolę, jednak konkurują z pragmatyzmem. Co wybrać aby najlepiej chronić naszego laptopa a przy okazji nie wyglądać jak zawiadowca ze stacji pole: płótno bawełniane lub brezent, nylon czy naturalną skórę (a możesztuczną?). Mówcie co chcecie, ale naturalna skóra rządzi i nic tego nie zmieni. Koniec kropka. Skórzane torby na ramię i plecaki są po prostu cool a do tego są trwałe i długowieczne, odporne na warunki atmosferyczne i temperament ich właścieli (odporne na ścieranie, zalanie,etc). jeżeli jednak wciąż nie jesteście przekonani do skórzanych toreb na ramię jako drugiego domu dla swojego laptopa postaram się Was przekonać na pięć innych sposobów:    

 

Styl

 

Nic tak nie tworzy pozytywnego image jak dobra jakość. Chcesz wyglądać jak milion dolarów nie nie noś laptopa w plastykowej torbie czy brezentowym worku, do tego służą skórzane torby na laptopa. I nie oponuj, bo każdy przyzna, że to właśnie one tworzą najbardziej wytworny,elegancki i profesjonalny wygląd. No, chyba że lubisz swoim wyglądem wzbudzać litość. Jednak good look to nie wszystko. W koncu jesteś pragmatyczny ale cenisz wygodę. I w tej kategorii skórzana torba na laptopa jest bezkonkurencyjna.  

męski plecak skórzany jest cool

Praktyczność

 

Załóżmy, że masz ważną prezentację w swoim biurze. Wyjęcie ładowarki, laptopa i myszy bezprzewodowej z torby jest szybsze niż wyjęcie go z plecaka. Kto wie, zanim wypakujesz to wszystko z plecaka, twój szef zacznie z nudów kręcić kciukami młynki, a twoi współpracownicy podśmiewać się złośliwie. Skórzane torby na ramię są praktyczniejsze w każdej szalonej i pośpiesznej sytuacji. I nie zapominaj o... pocie. Plecaki zawsze pozostawiają plamy potu na plecach, gdy np.: jeździsz rowerem lub biegniesz do pracu. Skórzane torby na ramie z mocnym uchwytem do noszenia w ręku nie pozostawiają śladów potu na „białych kołnierzykach”.

 

Uniwersalność

 

Sporą zaletą skórzanych toreb na ramię jest ich uniwersalność. Może je nosić każdy od nastolatka po emeryta. I wszędzie tam gdzie laptop może się przydać a więc nie tylko w pracy czy na uczelni, ale i w podróży, poczekalni, randce czy Zoo. Słowem, niemal wszędzie. Co więcej, skórzana torba pasuje też do niemal każdego stroju ( może za wyjątkiem kąpielowego, gdzie lepiej sprawdza się nylon) i na każdą okazję. Skórzaną torbę - a wniej swojego laptopa - możesz zabrać praktycznie wszędzie bez obawy popełnienia stylowego faux-pas

skórzana torba na ramię na laptopa

Trwałość

 

Skóra to jeden z najtrwalszych materiałów, w dodatku im starsza tym lepsza gdyż wraz z upływem czasu nabiera swoistej patyny. Pamietasz skórzaną torebkę swojej babci, która nierzadko odziedziczyłą ja jeszcze po swojej matce lub babce? ja pamietam skórzane buty z cholewami mojego dziadka ulana. Gdy dorosłem do ich rozmiaru jeżdziłem w nich na koniach a miały prawie sto lat!Nie inaczej jest z torbami skórzanymi. Są długowieczne, nierzadko przekazywane z pokolenia na pokolenie. I mimo że mają swoje lata, wciąż wyglądają świetnie, a jedynymi oznakami ich starzenia - niczym siwe włosy - jest szlachetna patyna na widok której każdy z zazdrością zerka na własciela takiej torby. Niektórzy pomyślą także: witaj w klubie stary.

Loading...